fbpx

FAQ

Nasze produkty

1. Co daje elastan w sukience?

Elastan poprawia komfort noszenia odzieży. Dzięki takiej domieszce tkanina jest bardziej sprężysta, lepiej pracuje i ładniej się układa.

2. Jaka jest różnica między sukienkami outletowymi, a tymi z poszerzonymi rękawami?

Wersja outletowa jest węższa o ok. 2 cm w obwodzie bicepsa, czyli mierząc na płasko, różnią się w tym miejscu +-1 cm. Nowe wersje sukienek mają również ciut niżej wszytą pachę, co daje więcej luzu w biuście i ramionach.

3. Czy wasze tkaniny bardzo się gniotą?

Nasze produkty wykonywane są z materiałów naturalnych, co może wiązać się z większą gniotliwością. Stopień zagnieceń zależy od własności danej tkaniny oraz gramatury. Ubrania z dodatkiem elastanu, dostępne w naszej ofercie są bardziej odporne na zagniecenia.

4. Czym się różnią między sobą spódnice Dione i Nefele?

Obie spódnice uszyte są z klosza, Dione jest spódnicą zakładkową, Nefele – marszczoną.  Obie spódnice posiadają pasek ze szlufkami.

5. Czym się różnią między sobą poszczególne warianty sukienki Melia?

Melie różnią się od siebie w zależności od wariantu: długością całkowitą, wysokością talii, oraz długością rękawa. Z kolei w outlecie można jeszcze znaleźć starszą wersję Melii, z węższymi rękawami, opisaną w punkcie 2.

ZAMÓWIENIA

6. Czy wybierać rozmiar idealnie odpowiadający tabeli?

Nasza tabela odzwierciedla standardową rozmiarówkę. Jednak z uwagi na fakt, że niektóre modele są dość dopasowane, radzimy, by pamiętać o ok. 2 cm luzu przy wyborze sukienek i spódnic. Tkaniny naturalne nie rozciągają się, więc zapas materiału da większy komfort noszenia. W wybranych modelach ewentualne luzy w talii można zniwelować dołączoną do sukienek szarfą. Należy dokładnie czytać opisy, gdyż nie każdy model ją zawiera. Przy każdym produkcie staramy się informować o stopniu rozciągliwości danego materiału.

 7. Nie ma mojego rozmiaru, co robić?

Zalecamy zapisanie się na powiadomienie o dostępności rozmiaru. Jest to możliwe poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku w lewym górnym rogu strony przy danym produkcie.
Modele, które trafiły do outletu, najprawdopodobniej nie będą już doszywane. Bywa jednak, że niektóre rozmiary do nas wracają, zatem dostępność danego produktu może się zmieniać.

8. Czy przewidujecie szerszą rozmiarówkę? Czy szyjecie na miarę?

Zdajemy sobie sprawę, że nasza tabela rozmiarów nie zadowoli każdego – póki co skupiliśmy się jednak na rozmiarówce jak najbardziej uniwersalnej. W naszej ofercie można znaleźć rozmiary od 32 do 46. Opcja szycia na miarę jest na chwilę obecną niemożliwa. Bierzemy pod uwagę zapotrzebowanie rynku oraz naszych klientek i w przyszłości planujemy rozszerzenie naszej oferty o modele przeznaczone dla różnych typów sylwetek (w pierwszej kolejności – w wersji tall i petite).

9. Czy możecie przerobić dla mnie sukienkę?

Nie zajmujemy się przeróbkami krawieckimi, jednakże nasze sukienki są szyte w taki sposób, że można łatwo – samodzielnie lub w wybranym zakładzie krawieckim – dokonać poprawek.

 10.  Jaki jest koszt dostawy?

Wszystkie zamówienia powyżej 200 zł objęte są darmową dostawą. Poniżej tej kwoty opłata za kuriera UPS wynosi 18 zł, a za paczkomat InPost 8 zł.

11. Jaki jest czas dostawy?

Paczki pakujemy tego samego dnia, kiedy odnotujemy płatność za zamówienie (dni robocze). Najczęściej też w tym samym dniu zamówienie trafia do kuriera lub paczkomatu.

12. Czy macie sklep stacjonarny?

Obecnie nie prowadzimy sprzedaży stacjonarnej, choć jest to w naszych planach. Mieszkanki Trójmiasta mogą jednak odwiedzić naszą gdańską pracownię. Prosimy jedynie o wcześniejsze umówienie się: http://mariezelie.com/strona/k…

 

PROMOCJE

13. Czy promocje łączą się z kodem rabatowym z newslettera?

Nie. Promocje zasadniczo nie łączą się z kodem rabatowym uzyskanym z newslettera. Może zdarzyć się promocja na specjalnych zasadach, o czym będziemy zawsze dokładnie informować.

14. Zapisałam się na newsletter, ale nie otrzymałam kodu rabatowego. Jaka jest tego przyczyna?

Zdarza się, że e-mail z kodem rabatowym trafia do skrzynki ze spamem – prosimy o sprawdzenie tego w pierwszej kolejności. Może się też zdarzyć, że zawini system – prosimy wówczas o kontakt z naszym biurem obsługi klienta: info@mariezelie.com

15. Jak wykorzystać zniżkę z Karty Dużej Rodziny?

Cała procedura jest opisana tutaj: http://mariezelie.com/strona/k…

WYMIANY I ZWROTY

16. Czy można zwrócić/wymienić towar?

Tak, każdy towar podlega prawu do zwrotu lub wymiany. Dokładny opis całej procedury znajduje się na stronie: http://mariezelie.com/strona/wymiany-zwroty.

17. Towar ma wadę, chciałabym ją zareklamować. W jaki sposób mogę to zrobić?

Towar można zareklamować, odsyłając go do nas i umieszczając w przesyłce formularz reklamacyjny do pobrania ze strony: http://mariezelie.com/strona/wymiany-zwroty.

18. Kto pokrywa koszt przesyłki zwrotnej?

Koszt przesyłki zwrotnej przy zwrocie nieodpowiedniego rozmiaru lub rezygnacji z zakupu zawsze pokrywa kupujący. W razie reklamacji towaru koszty pierwotnie ponosi kupujący, a przy zwrocie kosztów po pozytywnie rozpatrzonej reklamacji zwracany jest również koszt najtańszej, możliwej przesyłki.

19. Zgubiłam paragon niezbędny do zwrotu, co zrobić?

Prosimy o kontakt mailowy: info@mariezelie.com. Nasi osobiści opiekunowie klienta prześlą dla Państwa specjalne oświadczenie o zagubieniu paragonu.

20. Odesłałam do Was sukienkę. Kiedy spodziewać się zwrotu należności?

Procedura zwrotu trwa u nas nie dłużej niż 2 tygodnie, choć z reguły przelew środków na konto odbywa się szybciej.

PRZYSZŁE PROJEKTY

21. Czy będą modele dla osób wysokich (powyżej 170 cm)?

Tak, w najbliższym czasie mamy zamiar stworzyć linię “tall” dedykowaną Paniom powyżej 170 cm. Nie jesteśmy jeszcze w stanie podać konkretnej daty.

22. Czy planujecie sukienki do karmienia?

Nie przewidujemy sukienek stricte dedykowanych mamom karmiącym, jednak w naszej ofercie znajdują się modele rozpinane, które to umożliwiają. Obecnie jest to szmizjerka Marina: http://mariezelie.com/kolekcja…, a kolejne pojawią się już wkrótce.

23. Czy planujecie sukienki ciążowe?

Tak, takie modele są w opracowaniu. O wszelkich nowościach informujemy w pierwszej kolejności naszych subskrybentów z newslettera, a następnie podajemy taką informację na naszym fanpage’u na Facebooku.

24. Czy planują Państwo nowe fasony, spódnice?

Na bieżąco staramy się  wprowadzać nowy asortyment. O wszelkich nowościach informujemy w pierwszej kolejności naszych subskrybentów z newslettera, a następnie podajemy taką informację na naszym fanpage’u na Facebooku.

25. Czy planujecie nowe materiały?

Sukcesywnie wprowadzamy do kolekcji sukienki o zróżnicowanych kolorach i fakturach, zachowując przy tym tkaniny i dzianiny z jak najwyższym, naturalnym składem procentowym.

26. Czy planujecie inne elementy garderoby?

Chcielibyśmy jak najszybciej wprowadzić do oferty bluzki i koszule. Marzy nam się także poszerzenie jej o rozmaite akcesoria – tak, aby można było skompletować u nas całą garderobę.

Newsletter 

Share This